,,Przyjaciel przyrody”
Dnia 27 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie został
przeprowadzony w klasach trzecich Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod hasłem
„Przyjaciel przyrody” dla uczniów polskich oraz w wersji dla uczniów cudzoziemskich.
Cele konkursu:
- Rozbudzanie zainteresowań pięknem przyrody ojczystej.
- Kształcenie wśród uczniów postaw proekologicznych.
- Popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania przyrodniczo-ekologicznych
zainteresowań i uzdolnień u uczniów. - Zachęcanie uczniów do zdrowej rywalizacji.
Wyniki konkursu:
I miejsce Alicja Białach z kl. IIIb
Henryk Pyrka z kl. IIIb
II miejsce Filip Kaciłowicz z kl. IIIc
Hanna Skowron z kl. IIIa
Igor Mateńko z kl. IIIa
III miejsce Antonina Gajo z kl. IIIa
Liliana Pirowicz z kl.IIIc
Uczniowie cudzoziemscy:
I miejsce Margarita Kurowska z kl. IIIb
II miejsce Tymur Sydorenko z kl. IIIc
Lau Laureatom konkursu dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs przygotowały i przeprowadziły:
Marzanna Nowicka i Iwona Dorosz-Gałach


















