Słoneczka świętują 3 Maja

Miesiąc maj obfituje w święta narodowe, jest więc okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. W związku z tym, w dniu 28 kwietnia, w Filii nr 2, odbyły się zajęcia z grupą przedszkolną „Słoneczka”, z okazji przypadającej w tym roku 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedszkolaki wysłuchały krótkiej informacji o idei samego święta, obejrzały film edukacyjny, rozwiązały krzyżówkę o Polsce, a na koniec z powagą i dumą odśpiewały hymn narodowy i powiedziały wiersz „Katechizm polskiego dziecka”.

Tematem świąt majowych zajmowaliśmy się przez tydzień, rozbudzaliśmy zainteresowanie dzieci historią naszego kraju. Starszaki poznawały symbole narodowe, a na zajęciach plastycznych wykonały kotyliony i inne prace związane z tematyka majową. Dzieci nauczyły się piosenki pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Małgorzata Wojciechowska

Grażyna Jabłońska

Author: Magdalena Prokopowicz