Konkurs Pięknego Czytania

8 maja w świetlicy odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz  porównanie ich z umiejętnościami innych, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Do konkursu przystąpiło  20 uczniów klas I – III. Pierwszoklasiści czytali fragmenty „ Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej, uczniowie klas  drugich – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek…” Justyny Bednarek, a najstarsi, trzecioklasiści  – „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza .

Jury w składzie: pani Izabela Rogowska  – bibliotekarka biblioteki miejskiej i pani Agnieszka Czerska  oceniały płynność, staranność, wyrazistość i interpretację przedstawianych tekstów.

Zwycięzcami i zdobywcami tytułu „Mistrza Pięknego Czytania” zostały:

Julia Siemionek z klasy I a

Joanna Rybicka z klasy II b

Oliwia Głowacka z klasy III c.

II miejsce zajęli :

Melania Luśtyk z klasy I c

Antoni Białach  z klasy II a

Bartłomiej Prokop z klasy III b

III miejsce  zajęli :

Karolina Sulej z klasy I b,

Maja Janowska z klasy II b,

Piotr Tomusiak z klasy III b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a najlepsi czytelnicy nagrody. Gratulujemy!

Zapraszamy do  udziału w kolejnych konkursach.

Author: Magdalena Prokopowicz