ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W GRUPIE „BIEDRONKI”

                Dnia 21 kwietnia w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe. W tym dniu królował kolor zielony. Grupę dzieci            3-letnich odwiedził pan Paweł Krasuski – prezes Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie. Przedszkolaki dowiedziały się o selektywnej zbiórce odpadów i dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna. Dzieci segregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Okazało się, że przedszkolaki poradziły sobie świetnie. Wizyta naszego gościa pozwoliła dzieciom wzbogacić swoje wiadomości i słownictwo. Zajęcie pokazało, że temat związany z segregacją odpadów może być dla dzieci interesujący i atrakcyjny. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pana prezesa niespodziankę. W tym ważnym dniu przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „ Dzień Ziemi” oraz wykonały pracę plastyczną na temat: „Moja planeta – Ziemia”. Dowiedziały się, czym jest planeta Ziemia, jak jest umiejscowiona w kosmosie oraz dlaczego nazywamy ją zieloną lub niebieską planetą. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę

ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

Grażyna Mądra,  Elżbieta  Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz