„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Miło jest nam poinformować, że oddziały przedszkolne w naszej szkole znalazły się w gronie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w województwie lubelskim, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” (Dz. U. z 2021 r., poz. 1675) w kierunku interwencji 3.1 – zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 3750,00 zł. Wniosek o kwotę wsparcia w wysokości 3000,00 zł na zakup książek dla dzieci i działania promujące czytelnictwo został pozytywnie rozpatrzony przez zespół powołany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Kwota dotacji zostanie przeznaczona na realizację zadań wskazanych we wniosku.

Author: Magdalena Prokopowicz