Dzień Robala

14 marca przypada nietypowe święto – Dzień Robala. Skąd takie święto? Marzec to miesiąc kiedy przyroda budzi się do życia, rozpoczynają się wiosenne porządki, prace w ogrodzie. To czas kiedy małe żyjątka, często niedoceniane – robale – budzą się do życia i zaczynają swoją pracę. To najlepszy moment, aby poznać z jakimi gatunkami można mieć do czynienia oraz jaki wpływ mają na przyrodę.

Dzieci w świetlicy podzielenia się swoją wiedzą dotyczącą insektów. Poszukiwały ilustracji przedstawiających znane bezkręgowce umieszczonych w sali, obejrzały filmik o ich zwyczajach. Nie zabrakło również zabaw ruchowych – wyścigów poczwarek i pająków. Chętne dzieci wykonały wybrane przez siebie zwierzątka.

Świętowanie tego dnia pozwoliło na oswojenie dzieci, z tym, że robaki istnieją i nie trzeba ich się bać.

Agata Cabaj

Author: Magdalena Prokopowicz