Lekcja historii w Muzeum Regionalnym

24 lutego uczniowie klasy VIII d pod opieką nauczyciela historii uczestniczyli w lekcji muzealnej.  Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Szaniawska. Kustosz ciekawie opowiedziała
o historii powstania tej instytucji. Oprowadziła uczniów po wystawach: W polu i zagrodzie, Nie tylko miód, Łukowskie amonity, Tu mieszkaliśmy – historia Łukowskich Żydów. Dla pięciu uczniów  była to pierwsza wizyta w łukowskim muzeum.

Przy nim  ma siedzibę Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej, które powstało  podczas Zjazdu Wychowawców i Wychowanków Łukowskich Szkół Średnich w 1957 r. Jego celem jest utrwalenie dorobku kulturalnego i literackiego, a także zachowanie pamiątek historycznych znajdujących się na terenie miasta i powiatu. Pani kustosz zachęcała naszych uczniów do spisywania wspomnień najstarszych członków rodziny, których historie i towarzyszące im fotografie mogą zostać przekazane do muzeum. Otrzymaliśmy zaproszenie do skorzystania z oferty edukacyjnej warsztatów przygotowywanych przez pracowników tej instytucji.

Jerzy Kołodyński

Author: Magdalena Prokopowicz