160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego.

W dniu dzisiejszym uczniowie z Pocztu Sztandarowego pod opieką p. I. Wierzbickiej, p. J. Kołodyńskiego i p. A Hryciuka uczestniczyli w lokalnych uroczystościach poświęcenia Krzyża Misyjnego oraz Pomnika Pamięci Powstańców Styczniowych. Społeczność uczniowską w Poczcie Sztandarowym reprezentowali: Anna Celińska VIII d, Paulina Prusak VIII b, Michał Rojewski VIII c, Maja Kaczyńska i Joanna Czerska VII a. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Bohaterów Powstania Styczniowego w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego, której przewodniczył Biskup Kazimierz Gurda z proboszczami łukowskich parafii. Powstanie Styczniowe skierowane przeciwko Imperium Rosyjskiemu było jednym z największych zrywów narodowych. Dzisiejsze wydarzenie upamiętniło wspomnienie osób walczących o niepodległość naszego kraju. Po nabożeństwie nastąpiło poświęcenie Krzyża i Pomnika, pod którym zostały złożone okolicznościowe wiązanki. Nie zabrakło również oprawy muzycznej w wykonaniu łukowskiej orkiestry dętej. Na tę uroczystość upamiętniającą 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego przybyli także parlamentarzyści, władze miasta, poczty sztandarowe i mieszkańcy Łukowa.