Mistrzostwa Województwa w Pływaniu

12 grudnia br. w Lublinie na basenie Aqua rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Aby dostać się do finału należało wcześniej przebrnąć przez etap powiatowy i rejonowy. Udało to się wielu uczniom z naszej szkoły. Na zawody pojechaliśmy w licznym siedemnastoosobowym gronie. Mimo, że nikt nie załapał się na podium, możemy mówić o sukcesie naszych reprezentantów. Czwarte miejsce indywidualnie wywalczyły: Marta Konieczna z klasy 6a stylem dowolnym oraz Anna Celińska z klasy 8d stylem klasycznym. Obie płynęły na dystansie 50 m. Również czwarte miejsce zajęła sztafeta dziewcząt starszych w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej na dystansie sześć razy 25 m stylem dowolnym. Sztafeta płynęła w składzie: Anna Celińska, Amelia Alikowska, Julia Pytlik, Dominika Zawadzka, Nela Sobota, Maja Świderska i Kinga Zielińska. Sztafeta dziewcząt młodszych zajęła IX miejsce (2 miejsce w rejonie). Skład sztafety: Bartnikiewicz Marta, Górczńska Julia, Konieczna Marta, Przeździak Kaja, Matejek Antonina, Witko Wiktoria.

Wyniki pozostałych pływaków reprezentujących naszą szkołę startujących w stylach indywidualnych:

7. m. Kuźniak Mikołaj stylem klasycznym (1 m. w rejonie)

8. m. Alikowska Amelia stylem klasycznym (3 m. w rejonie)

9. m. Piotruk Jakub stylem grzbietowym (3 m. w rejonie)

10 m. Przeździak Kaja stylem grzbietowym (3 m. w rejonie)

12. m. Pytlik Julia stylem dowolnym (2 m. w rejonie)

14. m. Bartnikiewicz Marta stylem dowolnym (2 m. w rejonie)

Na szczeblu powiatu i rejonu szkołę reprezentowali również: Gajo Iga, Baniak Natalia, Prokop Andrzej (4 m. w rejonie), Cattelan Aleks (2 m. w rejonie), Celiński Michał, Kaciłowicz Maciej(4 m. w rejonie) oraz Piotruk Kinga. Szczególnie cieszą wyniki uczniów z klas III, którzy rywalizowali z zawodnikami starszymi o 3 lata. Liczymy na ich sukcesy w przyszłości. Szkoda, że nikomu nie udało się załapać na podium, zabrakło niewiele, szczególnie Marcie Koniecznej i sztafecie dziewcząt starszych. Należy dodać, że IV miejsce w województwie sztafety dziewcząt starszych to najlepszy wynik w pływaniu drużynowym jaki udało się uzyskać do tej pory  naszej szkole, jak również wszystkim pozostałym łukowskim szkołom.

Author: admin