Idą święta, nie o  SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj w naszej szkole.

Szkoła Podstawowa nr 5 już kolejny raz realizuje projekt “Idą święta, nie
o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj” w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, której inicjatorem jest Fundacja Dbam o Mój Zasięg z Gdańska. W tegorocznej akcji wzięły udział klasy III a, V c i VIII c.

50 kartek w 4 wzorach zostało wypisanych w trakcie V Ogólnopolskiego  Tygodnia Pisania Kartek Świątecznych. Uczniowie życzenia kierowali do swoich bliskich, osób samotnych, przyjaciół szkoły. Nastrój przedświąteczny sprzyjał układaniu pięknych życzeń.

Celem tej ogólnopolskiej kampanii jest zwrócenie uwagi, jak bardzo ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny i kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Pocztówki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować jak wiadomość SMS.

Organizatorzy: Marzanna Nowicka i Jerzy Kołodyński