Bawimy się matematyką

Nasza szkoła zakupiła wiele ciekawych pomocy dydaktycznych w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

Pomoce te bardzo zainspirowały uczniów. Nauczyciele matematyki p. H.Dudzińska i p. K. Puszcz aktywnie wykorzystują je na zajęciach dodatkowych z matematyki.

Wśród uczniów dużym zaintersowaniem cieszą się klocki „KORBO”. Uczniowie budują własne projekcje, przez co ćwiczą logiczne myślenie, spostrzegawczość, kreatywność. Uczniowie także uczą się kodowania. Nauka na zajęciach z pomocami dydaktycznymi bardzo uatrakcyjnia pracę i zachęca ucznió do aktywności, rozwijania wyobrażni, współpracy w zespole.

Nauczyciele wykorzystują także inne pomoce: puzzle matematyczne, PUS-y, które utrwalają wiadomości przez zabawę.