Nietypowa lekcja religii…

Uczniowie kl.5a wraz z s. Honoratą, p. Agnieszką Czerską i ks. Pawłem Pajdoszem zaprosili całą społeczność szkolną na lekcję otwartą religii, podczas której przybliżyli postać wielkiego Polaka Karola Wojtyły. Inspiracją był tegoroczny już XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Hasło to zostało zaczerpnięte z nauczania Wielkiego Polaka, a jest to tytuł Encykliki „Veritatis Splendor”, czyli Blask Prawdy.

Uczniowie mówili: Chociaż Ojca Świętego Jana Pawła II nie ma już wśród nas, chociaż MY jako młode pokolenie Polaków nie spotkaliśmy Go osobiście, to wierzymy, że ON wciąż czuwa nad nami i oręduje za nami u Boga. Pozostawił po sobie coś, czego nikt nigdy nam nie odbierze – Swoją naukę: słowa o miłości, pokoju i trosce o drugiego człowieka.

Ojcze święty my jesteśmy Twą nadzieją
Chociaż młodzi, zagubieni, pełni wad.
Lecz Twe polskie oczy do nas dziś się śmieją
I wskazują jak budować lepszy świat.

Opowiedzieli kim dla nich jest św. Jan Paweł II:

• „Papież to dla mnie autorytet. Przypominał o sprawach ważnych i najważniejszych. Był Kimś bardzo ważnym, a pozostał normalnym- umiał śmiać się i żartować.”
  • Jest wzorem pracowitości i człowiekiem modlitwy. Jest przykładem jak być łagodnym wobec innych, a wymagającym wobec siebie.

A dla ciebie kim jest ten wielki święty?….

• smart