Wycieczka

W środę 5 października uczniowie klas: 6c, 7a, 8b i 8d zamienili miejsca w szkolnych ławach na wygodne fotele w kinie „Helios” w Siedlcach, by zobaczyć film, ukazujący agresję wojsk sowieckich na Polskę w 1939 r., „Orlęta. Grodno ’39” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Dla uczniów naszej szkoły obraz tym ważniejszy, że nazwę Orląt grodzieńskich za odwagę najmłodszym nadał nasz patron gen. W. Sikorski. Po projekcji przyszedł czas na konsupcję w ulubionych restauracjach. Drogę przebyliśmy pociągiem. Dla niektórych była to pierwsza taka przejażdżka,wszak podróże kształcą. To był przyjemnie spędzony czas pod opieką pań: H. Dudzińskiej, R. Męczyńskiej, D. Nurzyńskiej, K. Sujki, A. Świderskiej i K. Celińskiej.