Apel z okazji 33 rocznicy nadania Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie imienia Generała Władysława Sikorskiego

Dnia 20.05. 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 33 rocznicy nadania Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie imienia Generała Władysława Sikorskiego – wybitnego polskiego polityka i żołnierza. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii naszej szkoły uczniowie przygotowali krótką część artystyczną. Występ rozpoczęto od odśpiewania hymnu szkoły, który od 1996 roku, obok sztandaru, stał się ważnym składnikiem naszej szkolnej tradycji. Były też wiersze, piosenki oraz występ wokalny uczennic z Ukrainy. Podczas uroczystości panowała świąteczna i podniosła atmosfera, dzięki obecności sztandaru i galowych strojów uczestników święta. Wystąpili w nim uczniowie klas: III a, IV d, VIII c, VIII f i chór szkolny.
Organizatorami apelu byli nauczyciele: P. Katarzyna Puszcz P. Dorota Pływacz-Celińska, P. Edyta Sobota i P. Andrzej Hryciuk. Dekoracja wykonała: P. Agata Cabaj