Spotkanie z nowymi uczniami z Ukrainy

7 kwietnia 2022 roku odbyło się spotkanie  uczniów ukraińskich, którzy uczą się w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie , których przyjazd do Polski związany był z działaniami wojennymi ze strony Rosji wobec Ukrainy. Nowi uczniowie przedstawili się nam, opowiedzieli skąd do nas przyjechali.

Obecni  byli również uczniowie, którzy w Polsce są już kilka lat i doskonale posługują się językiem polskim. W spotkaniu wzięła udział wicedyrektor spani Joanna Gałach, a także  pani Irina Warłamowa nauczycielka z Ukrainy, która pełni w naszej szkole funkcję asystenta kulturowego i tłumacza.

Uczniowie z różnych klas przygotowali prezenty powitalne a także słodkie upominki dla nowych kolegów. Na szkolnych korytarzach przygotowane są dekoracje powitalne w barwach flagi ukraińskiej, a w pracowniach przedmiotowych  okolicznościowe gazetki ścienne zawierające podstawowe zwroty w języku ukraińskim.

Uczniowie z Ukrainy zostali bardzo serdecznie przyjęci przez polskich kolegów i zostali włączeni w naszą szkolną społeczność.

Jerzy Kołodyński

Author: Magdalena Prokopowicz