Pierwszy Dzień Wiosny w SP5

Wczoraj w naszej szkole powiało wiosną. Uczniowie kolorowo ubrani przywoływali słoneczną pogodę swoimi strojami. A na przerwach rozbrzmiewała radosna muzyka 🙂 Na całością wydarzenia czuwał Samorząd Uczniowski.

W klasach 4 c i w 4 a dzieci na języku polskim prowadziły lekcje. Obie dotyczyły Świat Wielkanocnych. Pierwszą lekcje prowadziła Jagoda Sulej, w 4a zajęcia poprowadziły Lena Zdunek i Amelka Jastrzębska. Poza kalamburami była też „zabawa w krzesła” oraz rysowanie koszyczków wielkanocnych i udzielanie odpowiedzi na otwarte pytania np. Kiedy jest smingus-dyngus? albo Co przynosimy w koszyczku wielkanocnym? 🙃 Dzieci były przeszczęśliwe mogąc uczestniczyć w takiej lekcji oraz z możliwości samodzielnego poprowadzenia jej 🙃 .

Artur Kurowski