Jesień w ŚWIETLICY

Jesień powitaliśmy zajęciami i piosenką. Dzieci wykonywały kolorowanki kodowane, wycinały i kolorowały liście. Z wielkim zaangażowaniem powstawały jesienne bukiety – odbitki liści                    i baletnice – wyklejanki.

Październik to Dzień Edukacji, jak co roku dzieci narysowały portrety swoich Pań i zrobiły dla nich laurki.

25 października to nietypowe święto – Dzień Makaronu. Obejrzeliśmy krótki film na ten temat, rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy różne rodzaje makaronów. Później powstały makaronowe korale i wyklejanki.

Dużym zainteresowaniem cieszył się rodzinny konkurs „Dyniowe cudeńka”. Uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody.

W listopadzie odbył się cykl zajęć poświęconych Narodowemu Świętu Niepodległości. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły wiedzę na temat narodowych symboli – układały puzzle, kolorowały ilustracje, słuchały i śpiewały hymn i pieśni patriotyczne.

Koniec listopada( 25.XI) to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia, rozpoznawały bajkowe misie, rozwiązywały krzyżówki, wykreślani, rebusy. Rozstrzygnięty został konkurs „ Mój ulubiony miś”.

Grudzień to „gorący” czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, ale również do Kiermaszu ozdób świątecznych, który cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

Przed przerwą świąteczną poznaliśmy historię świątecznych pierniczków – zrobiliśmy pierniczki z masy solnej, przypomnieliśmy tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem.

Nie obyło się bez wspólnego Świetlicowego Kolędowania.

Author: Magdalena Prokopowicz