MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

„Niech się wreszcie każdy dowie

i rozpowie w świecie całym,

że dziecko to także człowiek,

tyle że jest mały”.

– M. Brykczyński

Dnia 20 listopada grupa Słoneczka obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji przeprowadzono zajęcia dydaktyczne, które zostały zakończone wykonaniem plakatu  pt. „Mam prawo do…”.

Wszystkim dzieciom zostały przybliżone prawa dziecka oraz ich wielka ranga. Przedszkolaki dowiedziały się, iż prawo oznacza to wszystko, co mogą zrobić, co im się należy, czego mogą wymagać i żądać od innych. Oczywiście muszą zawsze pamiętać, że inni ludzie też mają swoje prawa i nie mogą robić niczego, co by im mogło zaszkodzić.

Słoneczka wypowiadały się o prawach dziecka i najważniejsze w ich odczuciu okazało się prawo do miłości. Wspominały o nim najczęściej. Chętnie mówiły też o prawie do zabawy, do radości i innych uczuć.

Grażyna Jabłońska

Author: Magdalena Prokopowicz