Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie „Biedronki”

Dzień 18 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3- letnich. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Iwona Kmieć oraz wicedyrektor pani Małgorzata Wojciechowska. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, sprzątać zabawki, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Iwona Kmieć dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz słodycze. Na zakończenie uroczystości dzieci miały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Grażyna Mądra  i  Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz