Dzień Postaci z Bajek w BIBLIOTECE

5 listopada  obchodzimy „Dzień Postaci z Bajek”. W tym dniu bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą panią Marzanną Nowicką.

 Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.

 Uczniowie wysłuchali piosenki ,,Witajcie w naszej bajce” a następnie rozwiązywali zadania i zagadki tematyczne – rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Wypowiadali się swobodnie na temat znanych im bajek. Mówili, do czego potrzebne są dzieciom bajki. Uczniowie rysując bądź kolorując swoją ulubioną postać z bajki wysłuchali bajki ,,Ośla skórka” czytanej przez prowadzącą.

 Każdy uczeń wypożyczył co najmniej jedną bajkę do przeczytania w domu. Wizyta w bibliotece sprawiła młodym czytelnikom wiele radości, a jednocześnie przypomniała jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

Czytelnicy innych klas, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę chętnie włączyli się w akcję promującą czytelnictwo  kolorując wybrane postacie z bajek. Prace uczniów zostaną wywieszone na gazetce szkolnej.

Author: Magdalena Prokopowicz