Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły.

W czwartek 28 października uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców, nauczycieli oraz delegacji rodziców.

Uroczystość poprowadziła uczennica klasy siódmej Amelia Skorupska, która na początku powitała przybyłych gości, a przede wszystkim bohaterów tego dnia, czyli uczniów klas pierwszych.

Dyrektor Iwona Kmieć życzyła najmłodszym ciekawości świata, satysfakcji ze zdobywania wiedzy oraz dużo radości w każdym dniu nauki.

Pierwszaki zaprezentowały swoje  artystyczne umiejętności – pięknie recytowały wiersze , śpiewały piosenki .

Następnie po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się część oficjalna. Dyrektor szkoły odczytała tekst ślubowania, który uczniowie  potwierdzili     słowem „ ŚLUBUJĘ” a Panie Dyrektor dokonały pasowania na ucznia.

Zgodnie z tradycją na pamiątkę uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali Dyplomy, a także słodką niespodziankę.

Kilka ciepłych słów skierowała również do uczniów przedstawicielka  Rady Rodziców i wręczyła dla każdej klasy upominki.

Ten wyjątkowy dzień pozostanie na długo w pamięci pierwszaków.

„ Szkoło , szkoło jak się masz ?

Jesteśmy już uczniami.

Oto książka i zeszyt nasz , Już szkolny rok przed nami !”

Author: Magdalena Prokopowicz