Wizyta Pani Pielęgniarski grupie SŁONECZKA

Grupę Słoneczka odwiedziła pani pielęgniarka. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o własne zdrowie.

Pani pielęgniarka w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy i zaprezentowała podstawowy sprzęt, którym posługuje się na co dzień.  Pokazała, jak  mierzy się temperaturę, ciśnienie, bada wzrok, bandażuje rękę, nogę. Przedszkolaki dowiedziały się też na czym polega praca pielęgniarki oraz zdobyły wiedzę na temat profilaktyki prozdrowotnej.

Maluchy uświadomiły sobie też, że nawet zwykłe wycieranie „noska”, jest bardzo ważne, gdyż nieumiejętne, prowadzi do wielu chorób.

To spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem „Słoneczek”, o czym świadczy duża ilość pytań, które dzieci zadały wyjątkowemu gościowi.

Grażyna Jabłońska

Author: Magdalena Prokopowicz