Lekcja o Funduszach Europejskich VI w Piątce

Nasza szkoła przystąpiła kolejny raz do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas VI-VIII z pięciu województw Polski Wschodniej. Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich. Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzieli się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznali możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona została także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego. Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.

W tegorocznej edycji projektu wzięli udział uczniowie z klas VIII a i VIII b.

Realizator projektu w szkole – Jerzy Kołodyński

Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.