Akademia Bezpiecznego Puchatka 2020/2021

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w XII-tej już edycji  ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka ”, realizowanego  w roku szkolnym 2020/2021. W programie wzięło udział 73 uczniów.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze oraz  w Internecie.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali filmy edukacyjne, chętnie wypowiadali się na tematy związane z bezpieczeństwem oraz trafnie oceniali sytuacje zagrożenia. Na koniec  przystąpili do udziału w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, dzięki czemu sprawdzili poziom swojej wiedzy oraz utrwalili pozyskane informacje.

Po zakończeniu projektu szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Wszystkim uczniom gratulujemy!

Koordynator programu: Urszula Kleszcz