WARSZTATY PROFILAKTYCZNE Z FUNDACJĄ CEGIEŁKOWO PASJA I POMOC


Dnia 7czerwca 2021roku w ramach  współdziałania Szkoły, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie oraz organizacji pozarządowej Fundacji Cegiełkowo Pasja  i Pomoc zrealizowano  projekt/warsztaty profilaktyczne, motywujące dzieci i młodzież do aktywnego   i wartościowego spędzania wolnego czasu- ,,Wychodzę z sieci”.

Zajęcia poprowadził Paweł Przewoźny szerzej w kręgach młodzieżowych (i  nie tylko) znany jako ,,Under” – twórca filmowy, raper, profilaktyk-motywator, podczas spotkania dzielił się swoimi bogatym doświadczeniem życiowym, zaszczepiał w młodzieży pozytywną chęć i energię do działania   i poszukiwania własnych dróg oraz pasji opartych na pozytywnych wartościach. W  warsztatach udział wzięli uczniowie klasy 8b i 8a. W przeplatanej humorem opowieści, językiem młodzieżowej ,,nawijki’’ dowiedzieliśmy się spraw naprawdę ważnych i popartych osobistym doświadczeniem ,,Undera’’. Marihuana i dopalacze wcale nie są ,,cool’’ i kłamstwem jest, że poprawiają komfort i ułatwiają sukces… Nałogowe doznania uznane za przyjemne trwają tylko chwilę, by potem zagarnąć młodego człowieka na stałe w świat mroku, choroby, bierności i apatii… Prawdziwy ,,haj’’ to hobby i pasja wolna od nałogów i uzależnień, pełna prawdziwych zdarzeń, prawdziwych emocji, prawdziwych ludzi… I co najważniejsze: Każdy ma swój talent, którym może zadziwić świat! Ten pozytywny przekaz, dostosowany do odbiorców, ukazanie drogi życiowej, gzie może zdarzyć się dużo dobrego jeśli umiemy odrzucić zło, przekonanie i przykład, że można zdobyć szczyty ciężką pracą, był cudowną lekcją profilaktyki przez duże P, wpisuje się też zakresem w Szkolny Program Profilaktyczny.

Panie Pawle dziękujemy za spotkanie i przesłanie- SZACUNJ, a Fundacji Cegiełkowo za objęcie naszej szkoły realizacja projektu.

Danuta Dybciak-Bocian, Marcin Rychta

Author: admin