Konkurs plastyczno – literacki „Szkoła widziana oczami ucznia cudzoziemskiego” rozstrzygnięty!

W maju odbył się konkurs plastyczno – literacki „Szkoła widziana oczami ucznia cudzoziemskiego” skierowany do uczniów kl. I- VIII  z doświadczeniem migracji. Organizatorem konkursu był Zespół ds. uczniów cudzoziemskich. Na konkurs wpłynęło 5 prac plastycznych oraz 1 praca literacka.

Jury w składzie p. Agnieszka Łazuga i p. Halina Sekita – Waltz w kategorii plastycznej postanowiło przyznać:

I miejsce w kategorii klas I – III – Elinie Elmurzaevej z kl. Ia,

I miejsce w kategorii klas IV – VIII –  Radimie Elmurzaevej z kl. IV c,

Wyróżnienie: Adam Sultanov z kl. IVb, Jasmina Elmurzaeva z kl. VIb, Liana Titaeva z kl.VIIb.

W kategorii literackiej I miejsce zdobyła uczennica kl. VIb, Jasmina Elmurzaeva, za opowiadanie pt. „Nieopuszczające marzenie”.

Nieopuszczające marzenie

Gdy rozpoczynałam edukację w czwartej klasie, nie myślałam, że będzie aż tak trudno. Poświęcałam bardzo dużo czasu na naukę. Zupełnie nie wchodziła mi do głowy przyroda. Jednak wysiłek jaki wkładałam, przyniósł z czasem oczekiwane efekty.
Pewnego dnia, zmęczona nauką, położyłam się spać. Długo nie mogłam zasnąć, marzyłam o dobrych ocenach: szóstka z matematyki, szóstka z polskiego, szóstka z muzyki, szóstka z przyrody, szóstka z plastyki.
Zakończenie roku szkolnego było cudowne! Pani dyrektor wręczyła mi świadectwo z czerwonym paskiem. Dopełnieniem szczęścia były gratulacje od wychowawczyni, oklaski koleżanek i kolegów. Uśmiechnięta i szczęśliwa wracałam do domu. Oszołomiona swoim sukcesem uśmiechałam się do mijających mnie ludzi. Jak najszybciej pragnęłam podzielić się moim szczęściem z rodziną. Otworzyłam drzwi i krzyknęłam:
-Mamo! Tato! Mam świadectwo z czerwonym paskiem! Jestem najszczęśliwszą piątoklasistką! Hurraaa!
W pewnym momencie poczułam na swoim ramieniu czyjś dotyk. Usłyszałam głos mamy:

Córeczko wstawaj, bo spóźnisz się do szkoły.
Powoli otworzyłam oczy iiiiiii….. zrozumiałam. To był tylko piękny sen.
Piękny sen był ciągle żywy w mojej pamięci. To on mobilizował mnie do wytężonej pracy.
Mijały kolejne miesiące nauki. Nadszedł oczekiwany koniec roku szkolnego. Wszystko było tak jak w moim śnie. Mój trud okazał się owocny, średnia to ocen 4,81. Otrzymałam świadectwo z czerwonym paskiem! Spełniło się moje marzenie!
Jestem bardzo wdzięczna pani dyrektor za naszą piękną szkołę, mamie za wsparcie i wszystkim nauczycielom, którzy dużo mi pomogli.
Mogę powiedzieć teraz, że mottem mojego życia będą słowa:
„Ucz się i pracuj, a dotrzesz do celu,
bo takim sposobem doszło już wielu”.

Autor: Jasmina Elmurzaeva kl. VIb

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów do p. Agnieszki Łazugi.