Flaga Rzeczypospolitej Polskiej w obiektywie uczniów SP nr 5 w Łukowie

Nasze barwy narodowe to biel i czerwień. Wywieszając flagę pokazaliśmy, że jesteśmy dumni z bycia Polakami, pamiętamy o historii naszej Ojczyzny i o naszych przodkach.
To okazja do pokazania naszej przynależności narodowej i uczczenia symboli naszego kraju. Patriotyzm możemy wyrazić na różne sposoby, jednak najbardziej charakterystycznym i widocznym znakiem może być wywieszenie flagi w barwach narodowych.

Projekt zachęcał do promocji wartości narodowych, był żywą lekcją historii dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie. Nadesłane zdjęcia pokazały, że mamy powody do radości i dumy z faktu przynależności do narodu polskiego. Flagi na zdjęciach zostały pięknie wyeksponowane, uczniowie wykazali się kreatywnością w podejściu do tematu.

Organizator: Jerzy Kołodyński