Motylki i „Czyste powietrze wokół nas”

W grupie dzieci O”A” realizowany jest ogólnopolski program przedszkolnej edukacji antytytoniowej       pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Patronat nad programem sprawuje Państwowa Inspekcja Sanitarna i  Ministerstwo Zdrowia. Program ma na celu zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów jak również wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów. Dzieci podczas zajęć poznawały skutki  dotyczące zanieczyszczeń środowiska w różnych aspektach życia. Temat zajęć dotyczył wpływu dymu papierosowego na nasze zdrowie, czyli:  „Jak się czuję, gdy ktoś przy mnie pali papierosa?”. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat dymu tytoniowego oraz zdobyły kolejną porcję cennych wiadomości. Każdy przedszkolak kolorował napis „nie pal przy mnie”!!!

Anna Chmielewska

Author: Magdalena Prokopowicz