Świąteczne kolędowanie w grupie dzieci 3-letnich

          Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie. Dnia 18.12.2020 r. w grupie „Biedronki” odbyło się przedświąteczne spotkanie. Maluszki zaśpiewały kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Nie płacz Jezu”, przedstawiły „Bajkowe Jasełka” i zatańczyły do piosenki „Świeci gwiazdka”. Po części artystycznej podzieliliśmy się opłatkiem. Nie zabrakło również życzeń. Pani dyrektor Małgorzata Wojciechowska złożyła paniom i dzieciom świąteczne życzenia. Po występie przedszkolaki miały słodki poczęstunek: pierniczki oraz herbatkę. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

Grażyna Mądra,  Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz