Dzień Pluszowego Misia w grupie „Biedronki”

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy „Biedronki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, wysłuchały opowiadania pt. „Miś w przedszkolu”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zabawy z  misiem zrobionym z balona. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta Tygryska z bajki Kubuś Puchatek i Przyjaciele, który wspaniale bawił się z dziećmi. Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez nauczycielki prowadzące uroczystość „fotobudka misiowa”, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Grażyna Mądra, Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz