Europejski Dzień Języków Obcych / Podsumowanie

30 września w naszej szkole nie był zwykłym dniem. Można by powiedzieć: „Językowy Dzień Dziecka” – a wszystko to – jak co roku, z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych obchodzonego cyklicznie (26IX) od 2001r.Uczniowie naszej szkoły i w tej edycji święta nie zawiedli. Chętnie włączyli się w liczne zabawy językowe, atrakcje i konkursy mające na celu promowanie nauki języków obcych i wzbudzanie motywacji do poznawania innych kultur oraz odkrywania sekretów i ciekawostek językowych. Dzięki zaangażowaniu uczniów odbyliśmy wspólnie ciekawą, żywą, kolorową i niezapomnianą lekcję języków obcych oraz geografii. 

Dzieci wszystkich klas – „od Pierwszaka do Starszaka” mogli wziąć udział w konkursach plastycznych, językowych, jak również sportowo językowych:„My European Word Book – Mój europejski słowniczek obrazkowy”,,,Moje najpiękniejsze słowa”, Konkurs smartfonowy „Jedna Europa – wiele  kultur”, „7 inspirujących sentencji o językach  – konkurs z kodami QR”.

Podsumowując: Ku radości najbardziej zaangażowanych, posypały się w pełni zasłużone szósteczki i piąteczki oraz pamiątkowe dyplomy…Słowem: Dziękujemy wszystkim Uczniom, wspierającym ich Nauczycielom i – Zapraszamy na przyszłoroczną edycję!

Zespół Nauczycieli Języków Obcych (I. Dmowska, D.Rychta, M. Rychta, R..Męczyńska, P.Skrzypiec)

Author: admin