Pani Jesień w grupie „Słoneczka”

W środę 23 września 2020 dzieci z naszego przedszkola przywitały Panią Jesień. Pani Jesień przybyła do sali grupy „Słoneczek” w postaci portretu, który ku zdziwieniu dzieci po dotknięciu „malował paluszki”. W ten sposób dzieci zrozumiały, że Pani Jesień „maluje listki” .

Przedszkolaki otrzymały także ciekawą listę zadań do wykonania związanych z tematyką jesienną. Poznaliśmy dary jesieni, porządkowaliśmy je, przeliczaliśmy zbiory, tworzyliśmy kasztanowe kształty, odgadywaliśmy zagadki, degustowaliśmy warzywa i owoce, wykonywaliśmy jesienne tańce, nie zabrakło również zabaw ruchowych. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat grzybów. Już teraz każdy z nas wie, że nie wolno zbierać grzybów trujących i tych których nie znamy. Na koniec stworzyliśmy jesienny kącik przyrodniczy.

Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

Grażyna Jabłońska

Author: Magdalena Prokopowicz