Powitanie jesieni w grupie „Biedronki”

O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą i duzi i mali. 23 września w grupie „Biedronki” powitaliśmy wyjątkowego gościa – Panią Jesień. W naszym przedszkolu Pani Jesień była równie piękna. Przywitaliśmy ją razem w naszej przedszkolnej sali, gdzie zgromadziły się maluszki.  Jakie było zdziwienie, gdy zobaczyliśmy piękną panią w kolorowej sukni i kapeluszu na głowie. Jesień przyniosła ze sobą wspaniałe dary, które znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki, jarzębinę, jabłka, dynię oraz gruszki. Niezwykły gość zaprosił dzieci tego dnia do wspólnych zabaw i pląsów aby wspólnie z przedszkolakami świętować nadejście nowej pory roku. Razem z Panią Jesienią bawiliśmy się w kole przy piosenkach: „Tańcowała jesień”, „Tańcząca wiewióreczka”, „Liście w parku”, „Jeż”. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wspólnie przywitać jesień i cieszyć się z jej nadejścia, gdyż przynosi nam swoje dary i ubiera świat pięknymi kolorami. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

Grażyna Mądra, Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz