Dzień przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
.
W piątek 20 września, dzieci zostały zaproszone prze sympatyczne „zwierzątka” do wspólnej zabawy i udziału w konkursach.
Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, przechodziły przez tunel, tańczyły przy muzyce oraz zmagały się z balonami w których zostały umieszczone zagadki. Oczywiście każda odgadnięta zagadka została nagrodzona. Na koniec wszystkim dzieciom zostały wręczone medale. Radość, śmiech towarzyszyły nam podczas wszystkich zabaw jak i prze cały ten dzień.
Organizatorem zabaw była E. Cąkała, G. Jabłońska we współpracy z Samorządem Uczniowskim.