Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.                                                                                                        Mikołaj Rej

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Został on ustanowiony 20 lat temu przez UNESCO, aby podkreślić różnorodność językową i  kulturową świata oraz  dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Z tej okazji nauczyciele języka polskiego przygotowali gazetkę informacyjną na dolnym korytarzu, fiszki z trudnościami ortograficznymi, które będą przez cały tydzień zdobić naszą szkołę oraz konkursy, w wyniku których zostanie wyłoniony: Szkolny mistrz ortografii, Szkolny mistrz gramatyki i Szkolny mistrz konkursu frazeologicznego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z kl. IV- VIII do wzięcia udziału w następujących konkursach:

1. Konkurs ortograficzny dla uczniów kl. IV-V

– termin konkursu –  środa (27.02.),  g. 13.30