Dzień Kultury Czeczeńskiej

W naszej grupie uczniowie-uchodźcy stanowią integralną część społeczności. Proces wchodzenia w krąg odmiennej rzeczywistości jest długotrwały i wiąże się z ciągłym gromadzeniem nowych, nieraz bardzo trudnych, doświadczeń na wszystkich płaszczyznach aktywności człowieka. Z tego powodu bardzo ważnym zadaniem jest poznanie siebie nawzajem – zrozumienie oraz zintegrowanie środowiska przedszkolnego.

Aby sprostać temu zadaniu, grupa 0”b” wraz z wychowawcą postanowiła zorganizować Dzień Kultury Czeczeńskiej. Celem tego spotkania było przybliżenie dzieciom polskim kraju i kultury oraz zwyczajów koleżanki i kolegów pochodzących z Czeczenii.

Mamy dzieci cudzoziemskich bardzo zaangażowały się w przygotowania. Zorganizowały degustację różnych dań wywodzących się z kuchni czeczeńskiej. Przygotowały pogadankę oraz bajki dla naszych milusińskich. Uwieńczeniem tego dnia były narodowe tańce, które bardzo się wszystkim podobały. Nasi cudzoziemscy uczniowie, przy wsparciu starszych koleżanek, pięknie dla nas zatańczyli i zaśpiewali.

Dzień ten wszystkim nam dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Wspólnie stwierdziliśmy, że pomimo różnic kulturowych jesteśmy do siebie podobni.