Otrzęsiny uczniów klas czwartych

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w środę, 28 listopada, uczniowie klas czwartych poddani zostali próbie odwagi, sprawności i wiedzy.

Rywalizowali ze sobą w rożnych konkurencjach, aby zostać przyjętym w poczet uczniów klas starszych. Na początku rysowali logo swojej klasy. Następnie układali wyrazy z liter przypiętych do ubrań. Musieli także odpowiadać na pytania dotyczące znajomości naszej szkoły. Największą atrakcją okazały się jednak konkurencje sportowe – podawanie piłki górą i dołem, zmiana woreczka. Zabawy sprawiły dzieciom wiele przyjemności i zachęcały do zaciętej rywalizacji. Wszystkich zaskoczyło zaangażowanie i waleczność uczniów. Prawie każdą konkurencję przechodzili zwycięsko. Najwięcej punktów w rywalizacji międzyklasowej zdobyła klasa IVc. Atrakcją spotkania było również wystrzelenie konfetti w postaci ogromnej ilości serduszek. Wszyscy starali się zebrać ich jak najwięcej. Następnie czwartoklasiści, zachęceni przez uczennice klasy VI, wspólnie zaśpiewali piosenkę ,,My jesteśmy krasnoludki”, zatańczyli ,,Kaczuchy” oraz ,,pojechali pociągiem dookoła korytarza”. Na zakończenie zabawy każda klasa IV otrzymała dyplom za odwagę i hart ducha oraz słodki upominek.
Mamy nadzieję, że czwartoklasiści bardzo dobrze się bawili i długo będą wspominali wspólną zabawę.

Spotkanie prowadzili uczniowie z kl. VIc i VI b pod czujnym okiem p. Katarzyny Puszcz i p. Agnieszki Czerskiej.