Przyjaciel dzieci – mały miś

Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały mis.

Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

W dniu 23.11.2018 r. grupa 0 „b” uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie opanowały naszą klasę. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, uczyć się i świętować.

Przedszkolaki, wchodząc po śniadaniu do klasy, zastały niespodziankę przygotowaną przez rodzica – „misiowe przyjęcie”. Na stolikach znajdował się misiowy poczęstunek. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Wszyscy bawili się przy piosenkach: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”, „Szare Misie”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano także inne atrakcje: zabawy ruchowe i plastyczne, misiowe puzzle, konkursy, quizy, misiowe tańce.

Dzień ten był pełen radości oraz wspólnej zabawy. Wspólne świętowanie na długo pozostanie w naszej pamięci.