Spotkanie z ratownikiem medycznym

13.11.2018 r. gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego z Powiatowej Stacji Oddziałów Ratunkowych w Łukowie, który przeprowadził warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Najciekawszym i ważnym punktem warsztatów były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom ratownika, a następnie, według jego wskazówek, próbowały naśladować czynności związane z masażem serca oraz sztucznym oddychaniem. Dzieci dowiedziały się, jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej – bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Poznały także  numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się, w jaki sposób wzywać pomoc i jak rozmawiać telefonicznie z dyspozytorką pogotowia.
Były to ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Author: admin