ARTYSTYCZNA  WARSZAWA

8 listopada dzieci z grupy 0 a i klasy I b wyruszyły na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu były warsztaty teatralne przygotowujące do odbioru spektaklu ,,PRZYJACIEL  AUTOMATEUSZA”. Podczas zabawy w teatr dzieci utożsamiały się z przedstawianymi przez  siebie postaciami, wczuwały się w role bohatera, uczestniczyły w jego przygodach, smutkach i radościach. Po emocjonującej zabawie w aktorów udały się do Teatru Lalek Guliwer. Sztukę oglądały z dużym zainteresowaniem, a po jej zakończeniu mogły porozmawiać  z dyrektorem artystycznym teatru o przygotowaniach do spektaklu i wykorzystanych rekwizytach. Przygoda z teatrem szybko dobiegła końca.  Po krótkiej przerwie na posiłek dzieci odbyły spacer do Zachęty- Narodowej Galerii Sztuki.  Tam dowiedziały się,  co to jest eksperyment,  do czego nas prowadzi oraz czy może stać się tematem pracy. Następnie wykonały serię artystycznych ćwiczeń, które dały im  możliwość odejścia od utartych schematów i być może ułatwią poszukiwanie oryginalności. Wszyscy mogli też skorzystać z warsztatu malarskiego i spróbować różnych technik i form ekspresji. Ostatnim punktem programu była wizyta na  Grobie  Nieznanego Żołnierza.

Był to bardzo udany wyjazd. Dzieci zadowolone i szczęśliwe wróciły do Łukowa, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Magdaleny Parzyszek i p. Lidii Parzyszek.