NIEPODLEGŁA – JUBILEUSZ 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku jest to wyjątkowe święto, obchodzimy bowiem 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. Następnie o godz. 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym cała społeczność szkolna włączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno – muzyczny. Jego scenariusz, obejmujący treści historyczne, pieśni patriotyczne, taniec narodowy i wiersze, został wzbogacony prezentacją multimedialną oraz licznymi rekwizytami. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, trudną drogę do wolności, wybitną rolę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz euforię z powodu rodzącej się niepodległości.
Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat przeszłości, kształtowanie szacunku dla historii, uświadomienie roli wartości patriotycznych w życiu narodu. Była to żywa lekcja historii upamiętniająca jedno z najważniejszych wydarzeń Niepodległej. Wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Akademię przygotowali uczniowie klasy VI a, VII b, chór szkolny i soliści pod kierunkiem p. Iwony Wierzbickiej, p. Joanny Gałach, p. Agnieszki Czerskiej, Małgorzaty Gryczki