Wizyta w Bibliotece Publicznej

Dzieci z grupy 0 „b” 26.10.2018 r. wraz z wychowawcą odwiedziły filię Biblioteki Publicznej. Celem wizyty było zapoznanie z pracą biblioteki, ze zgromadzonymi w niej zbiorami, zasadami korzystania z księgozbioru, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką.
Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem poznawały to niezwykłe dla nich miejsce. Wielu z nich odwiedziło już wcześniej bibliotekę ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla niektórych była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Dzieci dowiedziały się, co zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz poznały zasady zachowania się w tym szczególnym miejscu. Wszystkim przedszkolakom spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.
Wizyta w bibliotece urozmaicona była dodatkowo czytaniem opowiadania o króliczku. Dzieci uczestniczyły w „podróżowaniu” przez kolejne jego przygody.
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz z obietnicą, że wróci do biblioteki, aby korzystać z bogatego księgozbioru.