Wizyta w sklepie spożywczym

Dzieci z grupy 0 „b” wyruszyły na wycieczkę. Tym razem udały się do sklepu spożywczego. Jej celem było zapoznanie z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu – urządzeniami, towarem i jego ułożeniem na półkach oraz cenami.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się, że praca w sklepie jest pożyteczna dla społeczeństwa. Poznały terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa. Pani ekspedientka zapoznała dzieci z wagą sklepową, a dokładnie ze współczesną wersją wagi elektronicznej. Dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, a nawet popróbować swoich sił w tym zawodzie pod bacznym okiem pani ekspedientki. Poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w sklepie.  Z ogromnym zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki.  W trakcie oglądania sklepu przedszkolaki miały także okazję zadać pytania pani sprzedawczyni. Wielkie poruszenie wzbudziły kamery umieszczone w sklepie, pani ekspedientka wyjaśniła, że chronią towar przed kradzieżą.

Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy drobnych zakupów w postaci słodkich przekąsek. Pamiętaliśmy także o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję.

Na pamiątkę naszej wizyty wręczyliśmy Pani ekspedientce podziękowanie w formie pisemnej.

Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.