Grupa  O a  na wystawie grzybów

Dnia 31.10.2018 r. przedszkolaki z grupy O a wraz wychowawczynią – Magdaleną  Parzyszek  miały możliwość oglądania wystawy zorganizowanej przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łukowie.

Celem spotkania było zapoznanie z gatunkami grzybów jadalnych i trujących, z różnicami w ich  budowie oraz objawami i konsekwencjami zatrucia grzybami. Dzieci, oglądając prezentacje, mogły podziwiać wiele  gatunków grzybów jadalnych i trujących. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dekoracja sali – makieta lasu przedstawiająca zwierzęta zamieszkujące polskie lasy. Grzyby prezentowane były w niemal naturalnym środowisku, w otoczeniu roślin, wśród których rosną poszczególne gatunki. Gatunki trujące oznaczone były na czerwono, niejadalne na czarno, jadalne na zielono. Dodatkową atrakcję było odciskanie specjalnymi stemplami stóp zwierząt leśnych.

Była to doskonała lekcja dla dzieci, gdyż grzyby pokazywane zostały w środowisku bardzo zbliżonym do naturalnego.

Author: admin