Zespół Tańca Historycznego

„Scholares Chorus Antiqua Łukovia”

t1

Zespół Tańca Historycznego „Scholares Chorus Antiqua Łukovia” został założony w 2000 roku. Istniał do 2010 roku. Liczy 30 tancerzy z klas I – VI. Repertuar zespołu obejmuje: tańce dawnej Europy, w tym Polski (od renesansu po okres Księstwa Warszawskiego): polonez, anonimusy, Kurout, anglezy, taniec chłopski. Kierownikiem artystycznym i opiekunem zespołu jest pani Urszula Aleksandrowicz.

t10Zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie i na terenie miasta Łuków biorąc udział w uroczystościach i imprezach okolicznościowych. Występy jego uświetniały:

  1. „Powitanie Wiosny” Otwarte Drzwi Szkoły
  2. „Święto Szkoły”
  3. Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Piknik Integracyjny.
  4. V Rejonowa Spartakiada Dzieci Niepełnosprawnych
  5. „Dni Łukowa”

Author: admin