Klasy 4 w Warszawie

W dniu 8 grudnia 2017 uczniowie klas 4 a i 4 f mieli okazję nauczyć się, jak aktywnie i mądrze spędzić czas wolny. Podczas wizyty w stolicy uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji w-fu. Na trampolinach uczyli się skoków, zeskoków z dużej wysokości, salt oraz bezpiecznego zachowania się na takich obiektach.

Uczniowie obu klas sprawdzili też swoje umiejętności pracy w grupach i wspólnego rozwiązywania  trudności. Dzięki współdziałaniu i logicznemu myśleniu uczniom udało się rozwiązać zagadki i dzięki temu wydostać się z zamkniętego na klucz pokoju (escape room). Kolejną atrakcja wyjazdu była Stacja Muzeum, gdzie uczniowie dowiedzieli się o historii kolejnictwa w Polsce oraz podziwiali zabytki techniki kolejowej zgromadzone w muzeum, takie jak tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce, m. in. mapy kolejowe, modele i makiety kolejowe, telefony i mundury kolejowe, dokumenty i fotografie. Całkowicie odlotowym i niesamowitym zakończeniem wycieczki był seans filmowy w technologii VR. Dzięki okularom VR i słuchawkom uczniowie przenieśli się w światy dotąd dla nich niedostępne, doświadczyli życia w Kosmosie, jak również jazdy kolejką w wysokich mroźnych górach. Wrażenia były niesamowite. Wycieczkę do Warszawy można uznać za bardzo udaną. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne wspólne wyjazdy.