Bajka o dzielnym Szewczyku

Dnia 13 XII 2017 r. uczniowie klas I ? III wybrali się do ŁOK, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Bajka o dzielnym Szewczyku” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Bajka opowiadała o Szewczyku Dratewce, który pomaga Księciu w podróży do zamku czarownicy w celu uwolnienia uwięzionej księżniczki Mortadeli. Książę podczas podróży przechodzi wewnętrzną przemianę, z zapatrzonego w siebie w człowieka skorego do dobrane rymowane teksty, kolorowe kostiumy oraz iluminacje świetlne sprawiły, że dzieci z zapartym tchem oglądały przedstawienie. Bardzo chętnie także pomagały zabawnemu Francuzowi i Szewczykowi w poszukiwaniach księżniczki Mortadeli.  Ciekawa adaptacja sceniczna na podstawie książki ,,Bajki robotów?? rozbawiła wszystkie dzieci. Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła teatrzyk pokazał wszystkim widzom, że dobroć połączona z odwagą i pomocy, przyjacielskiego mężczyznę gotowego walczyć z przeciwnościami losu razem z przyjaciółmi, których spotyka na swojej drodze. Doskonała gra aktorów, piękna scenografia, ciekawie ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście. Młodzi widzowie dali się porwać magii teatralnego świata i na zakończenie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.