Mistrzostwa rejonu w pływaniu

W dniu 23 XI br. na pływalni ?Delfinek? rozegrane zostały Mistrzostwa Rejonu Bialskiego w Pływaniu. Wzięło w nich udział prawie stu zawodników. Organizatorem i gospodarzem była Szkoła Podstawowa Nr 5. W pracę zaangażowani byli niemal wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły jak również wf-iści z innych łukowskich szkół.

Główny ciężar organizacyjny spoczywał na p. Arturze Głębickim i p. Marcinie Grzeczyńskim ? pełniącym funkcję sekretarza rejonu łukowskiego w Szkolnym Związku Sportowym. W sędziowaniu pomagały również dziewczęta z klasy 7A. Mistrzostwa otworzył dyrektor p. Marek Żurawski. Zawody odbywały się na dystansie 50m. Rywalizację zdominowały szkoły z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca i Radzynia. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę konkurowali z zawodnikami starszymi od siebie, więc trudno było odnieść znaczące sukcesy. Najlepiej wypadli Zuzanna Dobrowolska i Jakub Burdach w stylu grzbietowym, którzy zajęli V miejsca. V miejsce zajęły również nasze obie sztafety zarówno dziewcząt jak i chłopców. Pozostałe wyniki:

Gronowska Łucja ? IX miejsce w stylu grzbietowym

Zdanikowska Amelia ? XII miejsce w stylu klasycznym

Nowacka Julia ? VIII miejsce w stylu dowolnym

Żołopa Dominika ? XIV miejsce w stylu dowolnym

Prokop Jakub ? VIII miejsce w stylu klasycznym

Bareja Kamil ? X miejsce w stylu klasycznym

Trokowicz Franciszek ? VIII miejsce w stylu grzbietowym

Popiel Grzegorz ? IX  miejsce w stylu grzbietowym

Tomusiak Dawid ? VIII miejsce w stylu dowolnym.

Na zdjęciach nasze reprezentacje: dziewcząt i chłopców.

Author: admin