Dzieci

W czasie kwarantanny osoby doświadczające przemocy są w wyjątkowo trudnej sytuacji. Dzieci nie mogą się już odosobnić od sprawców przemocy, by poprosić o pomoc, nie mogą opuścić domu, trudno im rozmawiać o swoich problemach, gdy obok są rodzice.

Są jednak miejsca, gdzie osoba doświadczająca przemocy może otrzymać pomoc:

• 116 111 24h –  Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, kontakt online przez stronę 116111.pl
  • 0 800 12 12 12 (numer bezpłatny) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 800-12-00-02 24h, (numer bezpłatny) – Ogólnopolskie Pogotowie Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”
  • całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet

Pomoc oferują również terapeutki szkolne, dostępne telefonicznie, mailowo, smsowo pod numerami zamieszczonymi na stronie szkoły.

Terapeutki szkolne