Interesujesz się fizyką? Ten konkurs jest dla CIEBIE!

KONKURS WIELOETAPOWY Z FIZYKI
dla uczniów klas siódmych

CELE KONKURSU:
Zainteresowanie uczniów przedmiotami ścisłymi, w tym fizyką.
Rozwinięcie i poszerzenie zakresu wiedzy i umiejętności wskazanych w podstawie programowej z przedmiotu fizyka.
Pobudzanie twórczego myślenia.
Kształtowanie umiejętności posługiwania się zdobytą wiedzą do rozwiązywania prostych problemów.
Tworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji uczniów.
Każdy z trzech etapów konkursu polega na rozwiązywaniu zadań dotyczących wymienionych poniżej działów podręcznika do klasy 7 „Świat fizyki” wyd. WSIP:
Etap I – 20.03.2020 r. godz. 14:10, sala 205
Wykonujemy pomiary
Niektóre właściwości fizyczne ciał
Cząsteczkowa budowa ciał
Etap II – 24.04.2020 r. godz.14:10, sala 205
Siły w przyrodzie (I, II i III zasada dynamiki Newtona, Prawo Pascala, ciśnienie hydrostatyczne, siły oporu, tarcia, wyporu, sprężystości, swobodny spadek ciał)
Etap III-22.05.2020 r. godz.14:10, sala 205
Praca, moc energia
Na każdym etapie konkursu 3 uczniów z najwyższą liczbą punktów uzyskuje ocenę cząstkową celującą z fizyki.
Osoby chętne do uczestnictwa w konkursie informują o tym nauczyciela fizyki z tygodniowym wyprzedzeniem. Jeśli z przyczyn losowych termin/godz./nr sali ulegnie zmianie, nauczyciel fizyki poinformuje o tym uczestników.
nauczyciel fizyki
Ewa Mróz